| CATEGORY: | DOUGH PROOFING CHAMBERS |
|---|
8-PLACE PROOFING CHAMBER 600x400mm MASTER STAR LIEV 846
-Analog thermostat
-Proofing function
-Stainless steel construction
-NOT including trays or GN
| Dimensions mm | 795 x 655 x 835H |
| Capacity | 8 sheets (600x400 mm) |
| Distance between sheets | 70 mm |
| Temperature | +30°C – +60ºC |
| Power | 2.4kW |
| Voltage | 230V |
| Weight | 43.6 Kg |