| CATEGORY: | DOUGH PROOFING CHAMBERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | EKA |
10-PLACE PROOFING CHAMBER 400X600mm EKA MKL 1064 S
10-place proofing chamber 400x600mm with analog thermostat.
Trays or GN are NOT included.
| Dimensions mm | 850 x 1030 x 770H |
| Capacity | 10 sheets (400x600 mm) |
| Distance between sheets | 85 mm |
| Temperature | +25°C – +65ºC |
| Power | 2.4kW |
| Voltage | 230V |
| Weight | 91 Kg |