| CATEGORY: | SALAMANDERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | BARTSCHER |
Two zone (lift up) SALAMANDER GRILL BARTSCHER 151512
-Thermostatic switch (Simmerstat)
-Manual upper part lifting (with handle)
-Fat collection container
| DIMENSIONS mm | 600 x 540 x 530H |
| GRID DIMENSIONS mm | 590x320mm (movable) |
| FREE HEIGHT | 65-210 mm |
| HEATING ZONES | 2 |
| TEMPERATURE | up to 400 °C |
| POWER | 4kW |
| VOLTAGE | 400V |