| CATEGORY: | SALAMANDERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | BARTSCHER |
SALAMANDER GRILL WITH MOVABLE GRILL BARTSCHER 100534
-Grill with height adjustment
-Thermostatic switch (Simmerstat)
-Fat collection container
| DIMENSIONS mm | 625 x 500 x 365H |
| GRILLE DIMENSIONS mm | 430x300 |
| FREE HEIGHT | 160 mm |
| HEATING ZONES | 1 |
| POWER | 2.8kW |
| VOLTAGE | 230V |