| CATEGORY: | SUPER MARKET REFRIGERATED DISPLAY CASES |
|---|---|
| MANUFACTURER: | KLIMAITALIA |
QUADRUPLE REFRIGERATED DISPLAY - SUPER MARKET - KLIMAITALIA MR 250 TN4
-Forced cooling
-Automatic defrost
-Hinging doors
-Automatic door return
-LED lighting
-Digital Thermometer / Electronic Thermostat
-10 casters
-Available GREY color
| DIMENSIONS mm | 2508 x 710 x 1997H |
| INTERNAL DIMENSIONS mm | 2418 x 545 x 1569H |
| SHELVES | 10 (566x488mm) & 10 (624x488mm) |
| CAPACITY lit. | 2060 |
| TEMPERATURE | +1/+10°C |
| POWER | 1150W |
| REFRIGERANT | R290 |