| CATEGORY: | HOOD WASHERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | SILANOS |
FLOOR STANDING GLASS + DISH HOOD WASHER NE1000 HY-NRG PD/PB
-With electric dryer & detergent dispensers.
-With pressure equalization pump.
-Stainless steel arms up and down.
-Washing: Up and down
-Rinse: Up and down
-Includes: 1 glass basket & 1 cutlery tray & 1 dish basket.
| Διαστάσεις mm | 660x790x1480Y |
| Μέγεθος καλαθιού | 50x50 cm |
| Άνοιγμα πόρτας | 430 mm |
| Μεγ. ύψος πιάτων / ποτηριών | 405mm |
| Κύκλος πλύσης | 120/180 δευτ. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής | 20 lt |
| Voltage | 400V |
| Ισχύς | 6,5kW |