| CATEGORY: | ELECTRIC COOKING OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | EKA |
ELECTRIC OVEN WITH HUMIDIFICATION 5x GN1/1 EKA MKF 511 S
-Electromechanical control
-Direct spray humidifier
-1 reversible fan
-Adjustable feet
| Dimensions mm | 730 x 855 x 700H |
| Capacity | 5 x GN 1/1 |
| Distance between positions | 68 mm |
| Temperature | 100ºC - 270ºC |
| Power | 7,8 kW |
| Current | 400V |
| Weight | 64,8 kg |