| CATEGORY: | SMALL PASTRY OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | SMEG |
ELECTRIC OVEN WITH HUMIDIFICATION 4x 60x40 SMEG ALFA 420H-2
-Direct spray humidifier
-Stainless steel exterior
-Two powerful reversible fans
-Removable & easy to clean inner door glass
-Timer 1-60′ adjustable & continuous
| Dimensions mm | 798 x 747 x 563H |
| Capacity | 4 pans 60X40 or 4 x GN 1/1 |
| Distance between positions | 77 mm |
| Temperature | 50ºC - 270ºC |
| Power | 6.9 kW |
| Current | 400V |
| Weight | 61kg |