| CATEGORY: | SMALL PASTRY OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | EKA |
ELECTRIC OVEN 4x 60x40 EKA EKF 416 NP
-Electromechanical control
-1 reversible fan
-Adjustable feet
| Dimensions mm | 784 x 774 x 634H |
| Capacity | 4 trays 60X40 or 4 x GN 1/1 |
| Distance between positions | 83 mm |
| Temperature | 100ºC - 260ºC |
| Power | 6,2 kW |
| Current | 400V |
| Weight | 51,2kg |