| CATEGORY: | SMALL PASTRY OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | EKA |
ELECTRIC CONVECTION OVEN 4X (429x345mm) EKA EKF 423 NP
-Electromechanical control
-1 fan
-Adjustable feet
-4 sheets included
| Dimensions mm | 590 x 709 x 589H |
| Capacity | 4 sheets (429x345mm) |
| Distance between positions | 74 mm |
| Temperature | 100ºC - 260ºC |
| Power | 3.1 kW |
| Current | 230V |
| Weight | 33kg |