| CATEGORY: | SMALL PASTRY OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | EKA |
MULTIFUNCTION ELECTRIC CONVECTION OVEN 4X (429x345mm) EKA EKF 423 NM
Functions:
-Static baking on top
-Grill & Fan
-Fan
-Static baking (top-bottom)
-Static baking on bottom
-Grill
-Defrost
-Electromechanical control
-Adjustable feet
-4 baking trays included
| Dimensions mm | 590 x 709 x 589H |
| Capacity | 4 sheets (429x345mm) |
| Distance between positions | 74 mm |
| Temperature | 100ºC - 260ºC |
| Power | 2.6 kW |
| Current | 230V |
| Weight | 36.4kg |