| CATEGORY: | ELECTRIC PIZZA OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | REDFOX |
TABLE TOP ELECTRIC PIZZA OVEN REDFOX FP 36
Removable grill + drawer
Upper – Lower resistance
| Dimensions mm | 505 x 404 x 214H |
| Inner dimensions of the grill mm | 340×340 |
| Capacity | 1 x Ø 33cm pizza |
| Temperature | 50–300ºC |
| Power | 1,750W |
| Weight | 15.2 kg |