| CATEGORY: | MICROWAVE OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | MENUMASTER |
MICROWAVE OVEN MENUMASTER RMS510D
Stainless steel inside, metal outside.
With manual timer 10 seconds-10 minutes.
| Dimensions mm | 508 x 419 x 311 mm |
| Chamber dimensions mm | 330 x 330 x 197 |
| Output power | 1000W |
| Power consumption | 1300W |
| Magnetron | 1 |
| Voltage | 230 Volt. |
| Capacity | 23 liters |
| Weight | 15 kg |