| CATEGORY: | MICROWAVE OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | MENUMASTER |
MICROWAVE OVEN MENUMASTER RFS518TS
-All stainless steel
-With electronic control of 100 programs
-5 power levels
-Defrost functions
| Dimensions mm | 552 x 514 x 362 mm |
| Chamber dimensions mm | 362 x 416 x 226 |
| Output power | 1800W |
| Power consumption | 2700W |
| Magnetron | 2 |
| Voltage | 230 Volt. |
| Capacity | 34 liters |
| Weight | 23 kg |