| CATEGORY: | MICROWAVE OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | BARTSCHER |
MICROWAVE OVEN PANASONIC WITH GRILL BARTSCHER 610856
Functions: Defrost / Heating / Grill (combined)
30-minute timer
Stainless steel construction
Interior lighting
Rotating glass tray Ø270mm
| External dimensions mm | 480 x 390 x 280H |
| Internal dimensions mm | 315 x 312 x 198H |
| Capacity | 23 lt |
| Power | 1.4kW |
| Microwave power | 900 Watt |
| Grill power | 1000W |
| Voltage | 230V |
| Power levels | 9 |
| Magnetron | 1 |
| Weight | 12.8 kg |