| CATEGORY: | DOUGH PROOFING CHAMBERS |
|---|
8-PLACE PROOFING CHAMBER 429x345mm MASTER STAR LIEV 843
-Analog thermostat
-Proofing function
-Stainless steel construction
-NOT including trays or GN
| Dimensions mm | 595 x 545 x 840H |
| Capacity | 8 sheets (429x345 mm) |
| Distance between sheets | 74 mm |
| Temperature | +30°C – +60ºC |
| Power | 1.2kW |
| Voltage | 230V |
| Weight | 25.8 Kg |