| CATEGORY: | ELECTRIC COOKING OVENS |
|---|
ELECTRIC OVEN WITH HUMIDIFICATION 6x GN1/1 MASTER STAR 616S
-Electromechanical control
-Direct spray humidifier (5 stages)
-2 reversible fans
-Adjustable feet
| Dimensions mm | 850 x 1041 x 850H |
| Capacity | 6 x GN 1/1 or pans 60X40 |
| Distance between positions | 80 mm |
| Temperature | 100ºC - 260ºC |
| Power | 10,4 kW |
| Current | 400V |
| Weight | 108,2 kg |