| CATEGORY: | VACUUM |
|---|
TABLE-TOP VACUUM LERICA C308
-High quality, made entirely of stainless steel
-Digital panel
-Absolut vacuum sensor
-Water drain in containers
-Easy, external vacuum accessory
-H2out, pump dehumidification cycle
-Inert gas with two spray nozzles
| DIMENSIONS mm | 425x498x374H |
| CHAMBER DIMENSIONS mm | 334x351x170H |
| SEALING CHAMBER LENGTH | 300 mm |
| PUMP | 8m³/h |
| CURRENT | 230V |
| POWER | 600W |
| WEIGHT | 35 kg |