| CATEGORY: | VACUUM |
|---|---|
| MANUFACTURER: | DYNAMIC |
TABLE-TOP VACUUM DYNAMIC DZ-450A
Stainless steel construction. LED display. Quickly seals bags in less than 6sec and seals in 20-40sec. Ideal for packaging cold cuts/cheese/meats.
| DIMENSIONS mm | 560 x 520 x 490H |
| CHAMBER DIMENSIONS mm | 460x450x170(220) |
| SEAL BAR LENGTH | 440 mm |
| PUMP | 20m³/h |
| POWER | 750W |
| VOLTAGE | 230V |
| WEIGHT | 64 kg |