| CATEGORY: | JUICER MAKERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | ZUMOVAL |
AUTOMATIC FEEDING JUICER ZUMOVAL TOP
Perhaps the leading manufacturer of high-performance juicers.
With AUTOMATIC "feeding".
-Available in 2 colors: Black, Silver
Optional:
Self-cleaning system
Pulp filter and stainless steel tap
Automatic dual-action filter
Accessories:
Bottle arm.
Kit for small fruits Ø45-60mm.
| DIMENSIONS mm | 620 x 500 x 970H |
| Fruits per minute | 28 |
| Bucket capacity | 25kg |
| Waste bin | 18kg |
| Fruit diameter | Ø65 to Ø80 mm |
| Power | 550W |
| Current | 230V |
| Weight | 49 kg |