| CATEGORY: | WINE DISPLAY CASES |
|---|---|
| MANUFACTURER: | KLIMAITALIA |
DOUBLE WINE DISPLAY KLIMAITALIA WINELUX 902
Double forced cooling display case with 5 wooden - fixed - shelves (340x760mm).
-Electronic thermostat
-Automatic defrost
-LED lighting
-4 feet
-Lock
| DIMENSIONS mm | 900 x 582 x 2305H |
| CAPACITY | 175 bottles (750ml) |
| SHELF SPACING | 350 mm |
| TEMPERATURE | +3ºC / +20ºC |
| REFRIGERANT | R290 |
| WEIGHT | 220 kg |