| CATEGORY: | WINE DISPLAY CASES |
|---|---|
| MANUFACTURER: | KLIMAITALIA |
WINE DISPLAY KLIMAITALIA VINARIUS 60
-Single-zone, proven air circulation cooling
-5 wooden shelves sliding outwards (435x430mm) & 1 drawer (390x280x150mm)
-LED lighting
-Automatic defrost
-Electronic thermostat
-Analog Retro hygrometer
-Reversible door
-4 feet
| DIMENSIONS mm | 540 x 550 x 1600H |
| CAPACITY | 90 bottles (750ml) |
| SHELF SPACING | 80mm |
| TEMPERATURE | +2ºC / +20°C |
| REFRIGERANT | R600a |
| WEIGHT | 71 kg |