| CATEGORY: | TOASTERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | ΤΖΕΤΗΑΝ |
SINGLE BIG TOASTER ΤΖΕΤΗΑΝ Τ307
-Cast iron grilling surface
-With rotary thermostat that regulates the temperature
-Indicator light (light), removable grease trap and metal handle for easier removal of residues from the cooking surface.
-With a special spring on the top of the device (lid) to stabilize it at any point.
-Thermal insulating handle
-Insulated electrical parts (wiring)
-The plates of the device (cooking surfaces) are not removable.
The device is available in the following combinations regarding cooking surfaces:
-Top & Bottom STRIP
-Top & Bottom SMOOTH
-Top STRIP - Bottom SMOOTH
-Top SMOOTH - Bottom STRIP
| DIMENSIONS cm. | 39 X 49 X 24Y |
| BASE SURFACE cm. | 31x31 |
| LID SURFACE cm. | 30x30 |
| THERMOSTAT | 50-300°C |
| VOLTAGE | 230V |
| POWER | 2350W |