| CATEGORY: | JUICER MAKERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | ZUMOVAL |
JUICER ZUMOVAL Minimax - manual feed
Perhaps the leading manufacturer of high-performance juicers.
With manual "feeding".
-Available in 3 colors: Orange, Black, Silver
-Optional self-cleaning system
| DIMENSIONS mm | 550 x 450 x 840H |
| Fruits per minute | 15 |
| Bucket capacity | 6kg |
| Waste bin | 9kg |
| Fruit diameter | Ø65 to Ø80 mm |
| Power | 550W |
| Current | 230V |
| Weight | 49 kg |