| CATEGORY: | REFRIGERATED COUNTERS 80cm DEPTH |
|---|---|
| MANUFACTURER: | INOMAK |
REFRIGERATED COUNTER - 80cm DEPTH - INOMAK PIZC88
Countertop refrigerator 80cm deep (for 60x40 pans) with 2 doors and stainless steel lid.
-Stainless Steel AISI 304 18/8-10
-Hygienic design inside
-1 rack per door
-Evaporator protection against corrosion
-Automatic door return at 90°
-Forced air circulation cooling
-Removable guides inside for easy & quick cleaning
-Integrated thermostat design for easy operation & cleaning
-Removable door seals
-New type condenser with low maintenance requirements
-Automatic condensate evaporation
-Polyurethane insulation, density 42kg/m³
-Automatic defrost
-Stainless steel feet adjustable in height
-Granite surface 3cm thick and 18cm clear height
| DIMENSIONS mm | 1500 x 800 x 1037H |
| CAPACITY lit. | 568 |
| TEMPERATURE | 0 / +10 |
| CURRENT | 230V |
| POWER | 266W |
| REFRIGERANT | R290 |