| CATEGORY: | TABLE TOP GAS GRILL |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
GAS GRILL WITH WATER TANK -70cm DEPTH- NORTH T703
Tabletop gas grills with water drawer. With a single surface without dividers and with 3 zones. Thanks to the robust and powerful stainless steel burners, the cooking surface is ready for use in a short time.
With removable parts (grill, guards and drawer) that facilitate cleaning of the device.
Made entirely of stainless steel. Combustion safety is constantly controlled by a safety valve. With piezoelectric igniter and pilot on the back for lighting the burner.
There is a possibility to change the grill to different types of grill:
Κάθετη / Πλάκα / Πλάκα Χρωμίου / Πλάκα Χρωμίου 1/2 Λεία & 1/2 Grill / Σχήμα V
| Dimensions | 113 x 70 x 30(46)H cm |
| Grilling zones | 3 |
| Grills | (3x) 36 X 57 cm |
| Power | 33 kW |
| Depth | 70 cm |
| Weight | 68.5 kg |