| CATEGORY: | TABLE TOP GAS GRILL |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
GAS GRILL WITH WATER TANK -70cm DEPTH- NORTH T702
Tabletop gas grills with water drawer. Thanks to the robust and powerful stainless steel burners, the cooking surface is ready for use in a short time.
With removable parts (grill, guards and drawer) that facilitate cleaning of the device.
Made entirely of stainless steel. Combustion safety is constantly controlled by a safety valve. With piezoelectric igniter and pilot on the back for lighting the burner.
There is a possibility to change the grill to different types of grill:
Vertical / Plate / Chrome Plate / V Shape
| Dimensions | 76.5 x 70 x 30(46)H cm |
| Baking zones | 2 |
| Grills | (2x) 36 X 57 cm |
| Power | 22 kW |
| Depth | 70 cm |
| Βάρος | 46,5 kg |