| CATEGORY: | TABLE TOP GAS GRILL |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
GAS GRILL WITH WATER TANK - 65cm DEPTH- NORTH T20
Tabletop gas grills with water drawer. Thanks to the robust and powerful stainless steel burners, the cooking surface is ready for use in a short time.
With removable parts (grill, guards and drawer) that facilitate cleaning of the device.
Made entirely of stainless steel. Combustion safety is constantly controlled by a safety valve. With piezoelectric igniter and pilot on the back for lighting the burner.
Possibility of changing the grill and different types of grill: Vertical / Plate / Cast iron.
| Dimensions | 77 x 63 x 43 cm |
| Baking zones | 2 |
| Grills | (2X) 33 x 47cm |
| Power | 18 kW |
| Depth | 65 cm |
| Βάρος | 48.6 kg |