| CATEGORY: | GLASSES WASHERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | ALFA_ELVIOMEX |
GLASS + DISH WASHER ALFA BARLINE 35
- Electromechanical operation
- Double-walled door
- Door clearance 270 mm
- Stainless steel washing and rinsing parts
- Body construction in AISI 304 stainless steel
| Dimensions | 420 X 460 X 600 H mm |
| Basket size | 350 X 350 mm |
| Maximum glass height | 240 mm |
| Maximum dish height | 230 mm |
| Wash cycle | 120 sec. |
| Voltage | 230V |
| Maximum power | 2.6 Kw |
| Tank capacity | 14 liters |
| Boiler capacity | 2.1 liters |