| CATEGORY: | DISH WASHERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | ALFA_ELVIOMEX |
GLASS + DISH WASHER ALFA ECO 50
- Electromechanical operation
- Double-walled door
- Door clearance 360 mm
- Stainless steel washing and rinsing parts
- Body construction in AISI 304 stainless steel
| Dimensions | 570 X 600 X 830 H mm |
| Basket size | 500 X 500 mm |
| Maximum glass height | 320 mm |
| Maximum dish height | 330 mm |
| Wash cycle | 120 sec. |
| Voltage | 230V |
| Maximum power | 3.6 Kw |
| Tank capacity | 35 Lt |
| Boiler capacity | 6 Lt |