| CATEGORY: | UTTLE WASHERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | ZERNIKE |
UTENSIL WASHER ZERNIKE MW GAST UP
Multi Wash is the only technology in the world that can clean aluminum cookware, without oxidizing it, without blackening it and without leaving patinas, restoring the utensils to their original condition.
-With AUTOMATIC lifting.
-Designed for perfect integration with the 700 series cookers.
-Easy to use Multi Wash touch control unit
-With hot water supply (+20 / +70)
-Water drainage on the floor for natural flow.
-Perfect sterilization according to HASP and NSF regulations.
-With its own GRDET detergent, non-toxic, non-corrosive, biodegradable.
CAPACITY:
33 Trays GN 1/1 – 6.5cm height
18 Trays GN 2/1 – 6.5cm height
70 Trays 60×40 – 2cm height
35 Trays 60×80 – 2cm height
24 Trays 60×80 – 3cm height
| DIMENSIONS mm | 1710x700x1020/1650H |
| BIN mm | 1280x575x750 |
| POWER | 5kW max |
| VOLTAGE | 400V |
| WEIGHT | 253 kg |
| DETERGENT | 5 boxes |