| CATEGORY: | MIXERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | DYNAMIC |
SEMI-PROFESSIONAL MIXER - 5.5 LITERS - DYNAMIC CS-B5A
Very easy, safe and reliable machine. The movement is transmitted by belt and has a speed regulator. Made of special alloy, with stainless steel bucket and safety relay for operator protection. Comes with shovel, hook, wire. Ideal for restaurants, pastry shops but also for home use.
| DIMENSIONS mm | 350x230x400H |
| CAPACITY | 5.5 liters |
| WEIGHT | 500 gr. |
| VOLTAGE | 220V |
| POWER | 300W |
| WEIGHT | 14 kg |