| CATEGORY: | INDUCTION COOKERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | BARTSCHER |
DOUBLE INDUCTION HOB BARTSCHER IK35DPS
-10 power settings (Left: 500-2000 Watt - Right: 600-1500Watt)
-10 temperature settings (per 20°C)
-Time setting from 0 to 180 minutes
-Electronic overheating protection
-On / Off switch
-Lock button (safety)
-Grilling surface material Scott Ceran®
| DIMENSIONS mm | 605 x 360 x 60H |
| HOB DIAMETER | ø210 |
| USEFUL SURFACE | 586x274mm |
| TEMPERATURE | 60-240°C |
| VOLTAGE | 230V |
| POWER | 3.500W |