| CATEGORY: | INDUCTION COOKERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | BARTSCHER |
SINGLE INDUCTION HOB BARTSCHER IK 35TC
-Electronic overheating protection
-On / Off switch
-10 power settings (500-3500 Watt)
-10 temperature settings (per 20ºC)
-Time setting from 0 to 180 minutes
| DIMENSIONS mm | 340 x 445 x 117H |
| USEFUL SURFACE | ø228 |
| USEFUL SURFACE | 285x285mm |
| TEMPERATURE | 60-240°C |
| VOLTAGE | 230V |
| POWER | 3.500W |