| CATEGORY: | ELECTRIC CHICKEN ROTISSERIES |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
ELECTRIC CHICKEN ROTISSERIE - 9 SKEWERS - NORTH HK9
-With two doors and a smart base design (EASY LOAD) that facilitate easy insertion - extraction of the spit and cleaning of the device.
-With heat-resistant glass, panoramic image front and back.
-Large-capacity stainless steel drawer for collecting fat and residues at the bottom - removable.
| DIMENSIONS mm | 1320 x 570 x 1250H |
| SPOKES | 9 |
| CAPACITY | 36-45 chickens |
| SKEWER LENGTH | 103 cm |
| POWER | 10.4 kW |
| VOLTAGE | 400V |
| WEIGHT | 155 kg |