| CATEGORY: | ELECTRIC CHICKEN ROTISSERIES |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
ELECTRIC CHICKEN ROTISSERIE - 4 SKEWERS - NORTH HK16 SLIM
-With two doors and a smart base design (EASY LOAD) that facilitate easy insertion - extraction of the spit and cleaning of the device.
-With heat-resistant glass, panoramic image front and back.
-Large-capacity stainless steel drawer for collecting fat and residues at the bottom - removable.
| DIMENSIONS mm | 1000 x 380 x 1020H |
| SPOONS | 4 |
| CAPACITY | 16-20 chickens |
| SKEWER LENGTH | 80 cm |
| POWER | 8 kW |
| VOLTAGE | 230V or 380V |
| WEIGHT | 68 kg |