| CATEGORY: | GAS CHICKEN ROTISSERIES |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
GAS CHICKEN ROTTISERIE - 9 SKEWERS - NORTH GASK9
-Ceramic burner for fast and economical cooking.
-Water drawer for easy cleaning.
-Fireproof glass doors.
-Motor on each spit for independent operation.
-Removable parts on the back for easy cleaning.
-Internal lighting and safety valve for safe operation.
-Recommended accessories: Base, Casters for the base, Basket

| DIMENSIONS mm | 1320 x 560 x 1255H |
| CAPACITY | 36-45 chickens |
| SPOON LENGTH | 103 cm |
| SKEWERS | 9 |
| POWER | 24 kW |
| WEIGHT | 128 kg |