| CATEGORY: | GAS CHICKEN ROTISSERIES |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
GAS CHICKEN ROTTISERIE - 2 SKEWERS - NORTH GASK2
-Ceramic burner for fast and economical cooking.
-Water drawer for easy cleaning.
-Fireproof glass doors.
-Motor on each spit for independent operation.
-Removable parts on the back for easy cleaning.
-Internal lighting and safety valve for safe operation.
-Recommended accessories: Base, Casters for the base, Basket

| DIMENSIONS mm | 1320 x 460 x 680H |
| CAPACITY | 8-10 chickens |
| SPOON LENGTH | 103 cm |
| SKEWERS | 2 |
| POWER | 6 kW |
| WEIGHT | 76 kg |