| CATEGORY: | SMALL PASTRY OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | SMEG |
ELECTRIC OVEN 4x 60x40 SMEG ALFA 410-2
-Convection cooking
-Stainless steel exterior
-Two powerful reversible fans
-Removable and easy-to-clean inner door glass
-Timer 1-60′ adjustable and continuous
| Dimensions mm | 798 x 747 x 563H |
| Capacity | 4 x pans 60X40 or 4 x GN 1/1 |
| Distance between positions | 77 mm |
| Temperature | 50ºC - 270ºC |
| Power | 5,3 kW |
| Current | 400V |
| Weight | 53kg |