| CATEGORY: | ELECTRIC COOKING OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | EKA |
ELECTRIC OVEN WITH HUMIDIFICATION 20x GN1/1 EKA MKF 2011 S
-Electromechanical control
-Direct spray humidifier
-4 strong reversible fans
-Includes trolley (EKCR 20 TC)
| Dimensions mm | 930 x 1041 x 1900H |
| Capacity | 20 x GN 1/1 |
| Distance between positions | 66 mm |
| Temperature | 120ºC - 270ºC |
| Power | 31 kW |
| Current | 400V |
| Weight | 247,2 kg |