| CATEGORY: | TABLE TOP GAS GRILL |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
GAS GRILL FOR SOUVLAKI - 42cm DEPTH - NORTH GR80
Entirely made of stainless steel. The safety of combustion is constantly controlled by a safety valve. They have a piezoelectric igniter and a pilot on the front for lighting the burner.
Removable parts such as the grill, guards and drawer make it easy to clean the device.
| Dimensions | 77 x 42 x 30 (46)H cm |
| Grilling zones | 1 |
| Grill | 69 x 27 cm |
| Power | 7 kW |
| Depth | 42 cm |
| Weight | 33 kg |