| CATEGORY: | TABLE TOP GAS GRILL |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
2 LEVELS GAS GRILL FOR SOUVLAKI - 70cm DEPTH - NORTH GR200
Entirely made of stainless steel. The safety of combustion is constantly controlled by a safety valve. They have a piezoelectric igniter and a pilot on the back for lighting the burner.
Removable parts such as the grill, guards and drawer make it easy to clean the device.
| Dimensions | 77 x 70 x 30 (46)H cm |
| Grilling zones | 2 |
| Grills | 1 – 68×28cm & 1 – 68×24.5cm |
| Power | 14 kW |
| Depth | 70 cm |
| Weight | 56 kg |