| CATEGORY: | ELECTRIC GRILL |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
ELECTRIC GRILL - 50cm DEPTH - NORTH HS1
Entirely made of stainless steel. The safety of combustion is constantly controlled by a safety valve. They have a piezoelectric igniter and a pilot on the back for lighting the burner.
Removable parts
| Dimensions | 49 x 50 x 21H cm |
| Grilling zones | 2 |
| Grill | 1 – 41x34 cm |
| Power | 5 kW |
| Depth | 50 cm |
| Weight | 22 kg |