| CATEGORY: | ELECTRIC GRILL |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
ELECTRIC CHAR GRILL - 70 cm DEPTH - NORTH CHIOS23
-Speed
-Low energy consumption up to 40%
-Innovative and powerful contact resistors
-Easy to use
-Easy to maintain
-Easy to clean
-All parts made of stainless steel.
The water under the cooking zone replenishes the lost moisture of the products.
| Dimensions | 90 x 70 x 30(46)H cm |
| Grill zones | 3 |
| Grill | 84 x 47.5 cm |
| Power | 11.3 kW |
| Voltage | 3-phase |
| Depth | 70 cm |
| Weight | 47.5 kg |