| CATEGORY: | ELECTRIC GRILL |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
ELECTRIC CHAR GRILL - 70 cm DEPTH - NORTH CHIOS22
-Speed
-Low energy consumption up to 40%
-Innovative and powerful contact resistors
-Easy to use
-Easy to maintain
-Easy to clean
-All parts made of stainless steel.
The water under the cooking zone replenishes the lost moisture of the products.
| Dimensions | 65 x 70 x 30(46)H cm |
| Grilling zones | 2 |
| Grill | 56.5 x 47.5 cm |
| Power | 7.65 kW |
| Current | 3-phase |
| Depth | 70 cm |
| Weight | 41.5 kg |