| CATEGORY: | TABLE TOP GAS GRILL |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
GAS GRILL WITH WATER TANK & ONE PLATE - 51cm DEPTH- NORTH V25
Tabletop gas grill with water drawer with 1 stainless steel grill and 1 smooth iron plate. Thanks to the robust and powerful stainless steel burners, the cooking surface is ready for use in a short time.
With removable parts (grill, guards and drawer) that facilitate cleaning of the device.
Made entirely of stainless steel. Combustion safety is constantly controlled by a safety valve. With piezoelectric igniter and pilot on the back for lighting the burner.
| Dimensions | 100 x 51 x 43H cm |
| Cooking zones | 2 |
| Grills | 1 Grill 45 x 35.5 cm & 1 Plate 48 x 32 cm |
| Power | 15.9 kW |
| Depth | 50 cm |
| Weight | 55.6 kg |