| CATEGORY: | TABLE TOP GAS GRILL |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
GAS GRILL WITH WATER TANK - 51cm DEPTH- NORTH V20
Tabletop gas grill with water drawer and 2 stainless steel grills.. Thanks to the robust and powerful stainless steel burners, the cooking surface is ready for use in a short time.
With removable parts (grill, guards and drawer) that facilitate cleaning of the device.
Made entirely of stainless steel. Combustion safety is constantly controlled by a safety valve. With piezoelectric igniter and pilot on the back for lighting the burner.
Possibility of changing the grill to a plate.
| Dimensions | 100 x 51 x 43H cm |
| Cooking zones | 2 |
| Grills | (2x) 45 x 35.5 cm |
| Power | 18 kW |
| Depth | 50 cm |
| Weight | 48.6 kg |