| CATEGORY: | TABLE TOP GAS GRILL |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
GAS GRILL WITH WATER TANK - 51cm DEPTH- NORTH V10
Tabletop gas grills with water drawer. Thanks to the robust and powerful stainless steel burners, the cooking surface is ready for use in a short time.
With removable parts (grill, guards and drawer) that facilitate cleaning of the device.
Made entirely of stainless steel. Combustion safety is constantly controlled by a safety valve. With piezoelectric igniter and pilot on the back for lighting the burner.
Possibility of changing the grill to a plate.
| Dimensions | 52 x 51 x 43H cm |
| Baking zones | 1 |
| Grills | 45 x 35.5 cm |
| Power | 9 kW |
| Depth | 50 cm |
| Βάρος | 25.6 kg |