| CATEGORY: | TABLE TOP GAS GRILL |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
GAS GRILL WITH WATER TANK & ONE PLATE - 65cm DEPTH- NORTH T35
Tabletop gas grill with one plate and water drawer. Thanks to the robust and powerful stainless steel burners, the cooking surface is ready for use in a short time.
With removable parts (grill, guards and drawer) that facilitate cleaning of the device.
Made entirely of stainless steel. Combustion safety is constantly controlled by a safety valve. With piezoelectric igniter and pilot on the back for lighting the burner.
Possibility of changing the grill and different types of grill: Vertical / Cast iron.
| Dimensions | 113 x 63 x 43H cm |
| Cooking zones | 3 |
| Grills | 2 Grills 33x47cm & 1 Plate 36x45cm |
| Power | 24.9 kW |
| Depth | 65 cm |
| Weight | 68.6 kg |