| CATEGORY: | SINGLE BIN ELECTRIC FRYERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | ROLLER GRILL |
ELECTRIC FRYER - 5 LITERs - ROLLER GRILL GRILL RF 5S
| Dimensions | 220x400x270H mm |
| Capacity | 5 liters |
| Basket capacity | 1.5kg potatoes |
| Productivity | 18kg/hour |
| Power | 2kW |
| Voltage | 230V |
| Weight | 5 kg |